Grafické provedení nového loga dává najevo svým pestrobarevným spektrem šíři možností, které Karlovarský kraj nabízí, ať už jsou to památky, lázeňství, příroda, kultura nebo sport. Barevným provedením navazuje na existující vizuální styl destinační agentury Živý kraj s cílem vytvořit ucelený vizuální styl Karlovarského kraje. Hlavním grafickým motivem je obrys kraje, který je vyplněný dynamickými tahy štětce, které symbolizují jednotlivé oblasti využití. Životní energii zastupuje stylizovaná linie srdečního tepu a symbol srdce. Logo vizuálně dokresluje motto celého projektu – „Žijeme regionem".

Karlovarský kraj si v letošním roce připomíná dvacetiletí svého vzniku. K této příležitosti byla vytvořena mutace loga projektu, kde je základní logo doplněno o dovětek „20 let Karlovarského kraje“. Na tento dovětek je za účelem vizuálního propojení a komplexnosti loga použita jedna z barev spektra, které tvoří výplň kraje loga.

„Karlovarský kraj. Patřím na Západ“. To je nový slogan, který bude provázet projekt Žijeme regionem v následujícím období. Všechny tyto novinky jsou realizovány v rámci projektu Smart Akcelerátor 2.0, za podpory Evropské unie, pod záštitou Karlovarské agentury rozvoje podnikání (KARP) a Karlovarského kraje. Novým logem a také sloganem chceme oslovit nejen místní obyvatele a posílit v nich hrdost na náš krásný kraj, ale také přitáhnout pozornost ostatních regionů. Stavíme na tom, jací jako Karlovarský kraj jsme: máme spoustu rozmanitých pracovních míst, výborné podmínky pro podnikání a řemesla, ale i pro život jako takový – čerstvý vzduch, nádherné lesy, máme lázně, nádherná města s bohatou historií, hornický region Krušnohoří zapsaný na seznam UNESCO, Lázeňský trojúhelník a mnoho dalšího. Je tu všechno, co potřebujeme k spokojenému životu, k podnikání, studiu, smysluplnému trávení volného času. Pokud tedy chcete úspěšně pracovat, nechcete trávit hodiny v dopravních zácpách, pokud chcete spokojeně žít, po práci sednout s rodinou na kolo, být v srdci krásné přírody, v čistém prostředí, patříte k nám, patříte na Západ!

© 2020 Karlovarská agentura rozvoje podnikání

  • Black Facebook Icon