ŽIJEME REGIONEM

Karlovarský kraj. Patřím na Západ.

Jaromír Knechtl

grafik, marketér
Chodov

„Vytrvalost je víc než talent...“

Proč žijete a pracujete a podnikáte tady?

Narodil jsem se tu, mám tu rodinu, přátelé, zázemí, kořeny. Nemyslím si, že řešením problémů je toto vše opustit ale vytrvat, pracovat na sobě, svém podnikání, životním stylu. Nikde není psáno, že nemůžeme cestovat, jen se podle toho musíme zařídit.

 

Co je zdroj Vaší energie, co Vás podporuje, motivuje a inspiruje?

Rodina. Ta je důvodem, proč dělám to co dělám, proč každý den vstávám.

Odchodem bych právě svůj zdroj energie a štěstí opustil - nesmysl.

 

Kde a v čem vidíte příležitosti pro Karlovarský kraj a pro měst, kde žijete a působíte?

Karlovy Vary jsou nádherné, historické a lázeňské město. Jak nádherné je, si často neuvědomujeme protože tu žijeme a máme jej před očima každý den. 

Stejně tak celý náš kraj. Na tom bych stavěl.

 

O co bychom podle Vás společně měli usilovat, aby se tu žilo lépe nám i našim dětem?

O dobré životní podmínky pro mladé lidi. Aby měli důvod tu zůstat nebo se sem naopak přestěhovat. Mládí hýbe světem. My mladí máme v rukou co vytvoříme a tím přispějeme - budoucnost, máme k tomu více příležitostí než kdy předtím. Přijde mi, že tu nejvíce chybí zábava, vyžití a informovanost o tom, co už tu je. 

 

Co pro to konkrétně děláte Vy a proč?

Snažím se mladé lidi inspirovat svým životním příběhem a svými kroky prostřednictvím svého blogu. Mnoho z nich mi píše o tom, že jsem je inspiroval - například že dali výpověď z práce aby se posunuli dále, když viděli, že jsem ji dal já...

 

Zapojujete se do nějakých dalších společenských nebo komunitních aktivit? Do jakých a proč?

Myslím, že sám o sobě můj blog a sním spojené aktivity se mohou stát samostatnou jednotkou. Podílím se také na clubu Papas v Karlových Varech a když je možnost, snažím se různým eventům pomoct svou propagací.

 

Kde vidíte hlavní výzvu pro náš region?

V prezentaci směrem k mladým lidem. Myslím, že spoustu lidí u nás ale ani mimo náš region neví, jak krásný náš kraj je.

 

Jaké vidíte silné a pozitivní stránky našeho regionu?

To bych se opakoval☺ Ale abych svou odpověď o něco rozšířil, vypůjčím si odpověď paní Sárové Malíské se kterou se ztotožňuji - výborná poloha.

 

Co se podle Vás neděje a mělo by? Co považujete za slabé stránky jednání a působení lidí regionu? Víte o nějakých chybách u sebe u lidí kolem vás?

Mám pocit, že jediné čím se náš kraj kdy zabýval a na co spoléhal byl příval Rusů a na tom zastydl. Nemám ale pocit, že by se aktivně snažil pracovat s lidmi, co tu žijí. Stejně jako v businessu je veliká, ne-li největší chyba špatná práce, péče o stávající klienty☺

 

Co byste nejvíc ocenil od okolí? Co by Vás posílilo, podpořilo, vzpružilo...? Co byste si přál a od koho?

Mě by bohatě stačilo, kdyby byly ulice, kluby a restaurace plné bavících se lidí, když si jdu někam sednout a to nejen o víkendu☺ 

Každému chybí něco jiného - někomu toho chybí více, někomu méně, každý má jiné hranice. Asi by se měl kraj více zajímat, a to opakuji stále dokola -
o lidi, kteří tu žijí.

 

Co na Vaší životní a profesní cestě považujete za nejzajímavější?

Miluji to, že mám každý den jiný, nikdy nevím co a kdo přijde.

Grafiku a marketing jsem chtěl dělat od svých 13ti let, proto je pro mě dar každý den, kdy se vzbudím a dělám, co mě baví.

A nemusel jsem kvůli tomu nikdy opustit ani svou ulici ☺

© 2020 Karlovarská agentura rozvoje podnikání

  • Black Facebook Icon