JSME TU, ABYCHOM SE VZÁJEMNĚ INSPIROVALI 

Manifest

Žijeme regionem!

Karlovarský kraj jsme MY! všichni

Všichni víme, že Sudety měly pohnutý osud. Na scénu ale přišla nová generace lidí, kteří se tu narodili a zapustili kořeny. „Naplavenina“ – jak nám říkali a stále někde říkají starousedlíci z jiných koutů Čech – našla pevnou půdu pod nohama, na které se podařilo postavit kvalitní základy dlouhodobého a trvale udržitelného rozvoje. Vstupujeme do doby, kdy metropole přestávají být pro lidi nezbytnou podmínkou osobního rozvoje a úspěchu.

Většina lidí se připojí k tomu, co už je zaběhnuté a funguje. Ochuzují se ale o možnost spoluvytvářet svět podle svých představ. Region má před sebou řadu výzev, řada věcí potřebuje změnu, zlepšení a inovace. Nejsou tu žádní „ONI“, kteří pro nás něco udělají, zatímco my budeme sedět a stěžovat si. Jsme to MY, kdo to tu tvoříme. Než někam odjíždět, je lepší tu něco rozjíždět.

Nové komunikační technologie umožňují práci na dálku a propojení s celým světem. Sestěhovávání se do měst, kvůli práci a osobnímu rozvoji je již překonaný a idealizovaný trend. Lidé naopak z velkých měst začínají odcházet, protože začínají cítit potřebu žít klidněji, zdravěji a v užším sepětí s přírodou. To regiony nabízejí a speciálně ten náš!

Budoucnost naší země jako celku je v decentralizaci. Když budou všichni v metropolích, země jako celek se nikam nedostane. Ekonomicky, kulturně ani společensky. Praha to sama neutáhne. Silné a vzdělané regiony jsou jedním ze základních předpokladů rozvoje a udržování demokracie v České republice. Vzdělání a prosperita jsou imunitním systémem proti populismu, xenofobii
a zbytečnému strachu.

© 2020 Karlovarská agentura rozvoje podnikání

  • Black Facebook Icon