Domů > Aktuality > Ukliďme svět, ukliďme Česko

Ukliďme svět, ukliďme Česko

by eva

Letošní den D akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ je naplánován na 27. března. Přidáš se?Úklid v přírodě Zapojit se může každý jako organizátor nebo účastník. Počítá se každý! Podívej se do mapy.

Co to vlastně je? Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

Jelikož situace není příznivá, jedinou oficiální možností jak uklidit Česko tak v následujících týdnech zůstávají při dodržení vládních opatření individuální či rodinné akce. Pro jejich podporu se organizátoři rozhodli doporučit místním organizátorům zřídit místa, kde si jednotliví dobrovolníci mohou vyzvednout pytle na odpad, tzv. „Pytlomaty“ doplněné o jednoduchou mapku, kde je nejvíce potřeba uklidit a kde zanechat sesbíraný odpad.

Žádosti o pytle a samolepky (pro letošní jaro vzhledem k situaci bohužel bez rukavic) budou v administraci akcí do 10.3. pod odkazem „Balíček s materiálem“, proto neváhej se zaregistrováním tvých úklidů (i kdyby se konaly v pozdějších termínech) na stránkách organizátora.

Aktuální informace zde.

Zřizovatelé

Partneři