Domů > Aktuality > Zapojte svou firmu do tvorby Virtuální laboratoře profesí Karlovarského kraje

Zapojte svou firmu do tvorby Virtuální laboratoře profesí Karlovarského kraje

by eva

Karlovarská agentura rozvoje podnikání, p. o. (dále KARP) vyvíjí „Virtuální laboratoř profesí Karlovarského kraje“, která bude dalším nástrojem v boji proti odlivu absolventů a mladých lidí z regionu. Jedná se o nový výukový program pro žáky základních a středních škol, který cílí na propojení trhu práce a vzdělávání.

Ve snaze lepší koordinace poptávky a nabídky na trhu práce v Karlovarském kraji doplňuje KARP dosud existující nástroje partnerů v území (např. exkurze studentů ve firmách, řemeslné workshopy, veletrhy pracovních příležitostí). Využitím virtuální reality se žákům a studentům otevřou nové obzory. Žákům 8. a 9. tříd ZŠ a studentům 2. ročníku SŠ budou moderním způsobem představovány TOP profese pro Karlovarský kraj, včetně očekávaného ohodnocení za práci a zodpoví jim otázky typu: kolik je v daných profesích aktuálně volných pracovních míst a také jakou školu mohou v oboru dané profese v Karlovarském kraji studovat. Každý žák před samotným představením situace na trhu práce projde testem talentu, čímž zjistí, v čem vyniká, co by v budoucnu mohl studovat, či v jaké profesi by se mohl uplatnit. V dalším kroku mu pak budou doporučeny a prostřednictvím virtuální reality představeny určité typy profesí, kterým by se mohl v budoucnu věnovat. Co reálně obnáší práce lékaře, průmyslového inženýra, chemika, kuchaře a dalších profesí poznají mladí právě díky promítání ve 3D brýlích. Pomocí simulace profesí prožijí den v reálném prostředí firem Karlovarského kraje.

Momentálně jsme ve fázi, kdy máme zpracovanou analýzu TOP 20 profesí Karlovarského kraje, ve které jsou rovnoměrně zastoupeny profese ze všech strategických odvětví kraje a zároveň profese odstupňované dle požadavků na dosažené vzdělání,“ uvedla Mgr. Šárka Harušťáková, projektová manažerka KARP, p. o.

Zdroj: Analýza z mapování pro potřeby pilotní aktivity Virtuální laboratoř profesí KVK, KARP, p. o. 

Nyní přišel čas pro firmy, u kterých by se výše zmíněné profese daly natočit s co největší autenticitou reálného výkonu pracovníka v jeho každodenní činnosti. „Uvítáme, pokud nás osloví i sami zástupci firem, které myšlenka představení profesí ve skutečném prostředí firem Karlovarského kraje zajímá.  Rádi jim poskytneme podrobnější informace a probereme možnosti případné spolupráce. uvedl Ing. Vlastimil Veselý, ředitel KARP, p. o.

 

Kontakt: Šárka Harušťáková,

projektová manažerka – vzdělávání, pilotní ověření VR Profi Lab, vouchery

sarka.harustakova@karp-kv.cz, +420 728 971 023

Zřizovatelé

Partneři