Gymnázium Cheb, příspěvková organizace

Nerudova 2283/7, Cheb, 35002

https://www.gymcheb.cz/

„Vaše brána na vysokou školu“

Chceš se stát doktorem, právničkou nebo architektem? Na našem gymnáziu tě velmi dobře připravíme na studium nejen těchto profesí. Díky skvělému vybavení školy (vlastníme také planetárium a observatoř) a široké nabídce volitelných předmětů si z naší školy odneseš obdivuhodné znalosti a dovednosti. Naučíš se mluvit dvěma až třemi cizími jazyky a precizně zvládat práci s počítačem.

Pro sportovce máme hřiště s umělým povrchem, pro muzikanty hudební salónek, pro techniky 3D tiskárnu a infrakameru, pro biology profesionální mikroskopy a pro všechny Wi-Fi na celé škole. U nás se můžeš věnovat téměř čemukoliv na profesionální úrovni.  Jsme jediní v ČR s vlastní observatoří a planetáriem.

Od roku 2009 je Gymnázium Cheb certifikováno a přijato do prestižní celosvětové sítě Přidružených škol UNESCO – Associated Schools Project Network (ASPnet). Zařadilo se tak mezi vybrané mateřské, základní, střední i vysoké školy ze 170 zemí světa. Spolupráce se soustřeďuje do tří základních okruhů, jimž UNESCO i ve sféře výchovy přednostní pozornost: ochraně lidských práv a demokracie, kulturnímu a přírodnímu dědictví a ochraně životního prostředí.

Gymnázium Cheb získalo také v roce 2015 statut Fakultní školy Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Ve školním roce 2012/2013 byla otevřena zcela nově vybudovaná přístavba Jazykového a komunikačního centra, kde kromě moderně zařízené víceúčelové auly s kapacitou téměř 200 míst vznikl také multimediální audiovizuální Hvězdný sál s nejmodernější projekční technikou včetně projektoru planetária Goto Venus. Škola také disponuje vlastní hvězdárnou s dalekohledem řízeným počítačem.

Žáci mají mimo jiné k dispozici knihovnu s celkem sedmnácti tisíci svazky beletrie i odborné literatury, studovnu, čítárnu a počítačové učebny s 350 počítači.

Na virtuální prohlídku naší školou se můžeš vydat zde.

Obory školy

Zřizovatelé

Partneři