JEZDECKÁ AKADEMIE – střední odborná škola Mariánské Lázně s.r.o.

Mariánské Lázně 569, Mariánské lázně, 34301
+420 354 602 183

http://www.jezdeckaakademie.cz/

Jak vidí svoji Jezdeckou akademii - střední odbornou školu Mariánské Lázně s.r.o., paní ředitelka Martina Klánová? To nám pověděla v odpovědích na pár otázek.

Co Vaše škola nabízí navíc?

Žáci mohou svůj volný čas trávit v přírodě s koňmi, mohou se věnovat sportovním aktivitám i sportovní kariéře. Lze využívat krytou jezdeckou halu.

Jaké výhody mají absolventi Vaší školy na trhu práce?

Škola nabízí pro žáky a absolventy další vzdělávání v oboru jezdectví v podobě odborných kurzů Instruktor jezdectví, Trenér jezdectví.

O jaké obory je na Vaší škole největší zájem?

Studijní obor Chovatelství se zaměřením na chov koní a jezdecký sport a učební obor Jezdec a chovatel koní.

Co studenty nejvíce zajímá? Na co se nejvíce ptají např. při Dni otevřených dveří?

Především je zajímá jezdecký areál pro praktickou výuku a možnost ustájení vlastního koně. Vlastní kůň není podmínkou pro studium, ale pokud mají svého koně, ustájení je možné.

Máte mezi absolventy studia podnikatele?

Ano.

Mohou si studenti vyzkoušet své teoretické zkušenosti v praxi? Pokud ano, kde či jakou formou?

V naší škole je kladen důraz na propojení teorie a praxe. Studijní obor Chovatelství má každý týden jeden den praxi.

Chtěl/a byste něco vzkázat budoucím studentům?

Pokud chce mít žák svého koňského miláčka ve své blízkosti, má jedinečnou možnost věnovat se studiu a zároveň odborně pečovat i o svého koně.

Naše škola - JEZDECKÁ AKADEMIE – je střední odborná škola Mariánské Lázně s. r. o. od roku 2006 zapsaná do rejstříku škol vedeného MŠMT ČR. Jako odborná škola poskytuje úplné střední odborné vzdělání s maturitou, jako jediná v ČR nabízí specializaci zaměřenou na klasické disciplíny jezdeckého sportu a organizaci jezdectví v rámci České jezdecké federace (ČJF) a federace (FEI).

Připravuje žáky nejen k aktivnímu uplatnění v oblasti chovu koní a jezdeckého sportu, ale poskytuje i základní vzdělání nutné k vedení sportovních center a soukromých jezdeckých středisek. Z širšího pohledu poskytuje škola žákům průměty informací z oblasti přírodních a společenskovědních oborů v odvětví, které má v rámci EU značnou společenskou prestiž.

Vydejte se na virtuální prohlídku školy zde.

Zajímá tě, jak se u nás studuje? Přečti si příběh našich studentek Adély a Valérie.

Zřizovatelé

Partneři