Obchodní akademie, vyšší odborná škola cestovního ruchu a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Karlovy Vary, příspěvková organizace

Bezručova 1312/17, Karlovy Vary, 36001
+420 354 224 150

http://www.oakv.cz/

Ve vzdělávací soustavě Karlovarského kraje je škola jedinečná svým zaměřením na výuku jazyků, ekonomické předměty a cestovní ruch. Tak jak se měnila česká společnost, tak také škola byla schopna reagovat na měnící se trendy ve vzdělávání. Obor cestovní ruch se od roku 1996 studuje na vyšší odborné škole. Také střední škola získala od roku 2009 možnost vzdělávat ve studijním oboru cestovní ruch. Po dokončení finální oborové profilace se škola stala komplexně ucelenou vzdělávací institucí Karlovarského kraje. Jak střední odborná škola, tak vyšší odborná škola mají velmi dobré jméno a svým významem přesahují západočeský region.

Obchodní akademie

Škola patří mezi střední odborné školy ekonomického zaměření, přesto jsou absolventi úspěšní v přijímacím řízení i na vysoké školy s humanitním a technickým zaměřením (pedagogické, filozofické a právnické fakulty, ČVUT), pokračují i ve studiu na vyšších odborných školách.

Vyšší odborná škola cestovního ruchu

Naším cílem je připravit kvalitní samostatné odborné střední nebo vyšší řídící pracovníky pro oblast cestovního ruchu. Ti mohou najít uplatnění v cestovních kancelářích, informačních střediscích, hotelech, v kulturních, lázeňských a sportovně rekreačních zařízeních, ale například i v dopravních podnicích (ČSA) nebo na odborech cest. ruchu při MÚ.

Jazykové a odborné ekonomické znalosti již v minulosti umožnily našim absolventům uplatnit se nejen u tuzemských, ale i zahraničních firem.

Zřizovatelé

Partneři