Střední lesnická škola Žlutice, příspěvková organizace

Žižkov 345, Žlutice, 36452
+420 353 393 219

http://www.slszlutice.cz/

Pro snadnější rozhodnutí pro studium na Střední lesnické škole Žlutice, jsme položili několik otázek paní ředitelce Radce Stolarikové.

Paní ředitelko, co Vaše škola nabízí navíc?

Nabízíme možnost studovat ojedinělé obory v kraji. Zkušené pedagogy, moderní vybavení, úzké propojení s praxí, zajímavé volnočasové aktivity.

Jaké výhody mají absolventi Vaší školy na trhu práce?

Naši absolventi mají 100 % uplatnění na trhu práce. Jsou plně připraveni nejen pro budoucí povolání u lesnických, dřevařských a zahradnických organizací, ale i pro další studium na vysoké škole.

O jaké obory je na Vaší škole největší zájem?

Maturitní obor Lesnictví a učební obor Lesní mechanizátor.

Co studenty nejvíce zajímá? Na co se nejvíce ptají např. při Dni otevřených dveří?

Jaký je rozsah odborných praxí, jaké jsou možnosti odborných exkurzí. Jaká je nabídka volnočasových aktitvit.

Máte mezi absolventy studia podnikatele?

Ano mezi našimi absolventy jsou i významní podnikatelé.

Mohou si studenti vyzkoušet své teoretické zkušenosti v praxi? Pokud ano, kde či jakou formou?

Ano mohou. V rámci předmětových cvičení na školním polesí a v rámci odborných praxí u lesnických, dřevařských a zahradnických organizací přímo v provozu.

Chtěla byste něco vzkázat budoucím studentům?

Vždy se snažte dělat to co má smysl, a to co vás naplňuje a baví, tak jako my na Střední lesnické škole Žlutice.

Posláním naší školy je připravovat žáky pro práci lesníků v základních jednotkách lesního hospodářství. Jejich uplatnění je u lesních akciových společností, městských lesů, LČR, organizacích provozujících myslivost, orgánů státní správy, organizací zajišťujících ozeleňování krajiny, zahradnické, pěstební, aranžérském, vazačské a školkařské práce, a to s ohledem na konkrétní studované obory.

Praktická cvičení a praxe absolvují žáci na školním polesí, školní honitbě, školním pozemku (skleníky, záhony) a u jiných lesnických, dřevařských a zahradnických organizací. Do oblasti praktického vzdělávání patří i odborné exkurze orientované podle odborné náplně v daném ročníku.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zřizovatelé

Partneři