Domů > Aktuality > Běží registrace na MaSo Online!

Běží registrace na MaSo Online!

by eva

MaSo??? Zní to zvláštně, ale je to týmová matematická soutěž pro žáky 6. až 9. tříd.  Přihlásit se můžete do půlnoci v pátek 7. května na https://maso-online.ks.matfyz.cz/. Samotné online matematické klání, tedy MaSo proběhne 12. května 2021.

Co je MaSo?

MaSo je týmová matematická soutěž pro žáky šestých až devátých tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, která se koná dvakrát ročně. Nejde tu ovšem jen o počítání příkladů. Za spočítané příklady získávají týmy tahy do hry, která je pak hlavním zdrojem jejich bodů do celkového hodnocení. Hra je každý rok jiná. Týmy, které se již účastnily, tedy nemají výhodu její znalosti.

Složení týmů

Online MaSo je určené pro tříčlenné týmy žáků ze stejné školy. Účastnit se mohou žáci 6. – 9. tříd základních škol nebo odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Soutěžící v jednom týmu nemusí být ze stejného ročníku.

Průběh soutěže

Žáci počítají matematické příklady a řeší různé logické úlohy. Za jejich vyřešení pak mohou odehrávat tahy ve hře. Kromě samostatné činnosti je důležitá i koordinace a vzájemná spolupráce. Umístění týmu na stupních vítězů záleží nejen na tom, kolik správně vyřeší příkladů, ale také na strategii ve hře. Během hry je povoleno používat papír a tužku, ostatní pomůcky jako tabulky (a další literatura), kalkulačky, rýsovací pomůcky, elektronická zařízení jsou zakázány. Pro Online MaSo jsme se rozhodli povolit kalkulačky bez grafického režimu a rýsovací pomůcky. Hry a příklady, které se již na MaSu objevily, najdete v Archivu.

Sušené MaSo

V pořadí již 27. MaSo proběhlo ve čtvrtek 12. listopadu 2020, a to zcela netradičně v online podobě. Celkem se zúčastnilo 1157 soutěžících v 386 týmech ze 103 různých škol.

Více informací zde.

Zřizovatelé

Partneři