Domů > Aktuality > Nové studijní příležitosti v Karlovarském kraji

Nové studijní příležitosti v Karlovarském kraji

by eva

To, že ZČU má v Chebu svoji pobočku a je zde možné studovat se ví. Víte ale, že od letošního září se zde otevře také nový obor pedagogické fakulty? Ale tím to nekončí. Univerzita a kraj chystají i další spolupráci.

V Chebu můžou zájemci studovat bakalářský obor marketingové řízení nebo dálkový obor „Podniková ekonomika a managment“. Oba obory spadají pod Ekonomickou fakultu ZČU, a je tedy možné je studovat i v Plzni. Do Chebu od akademického roku 2021/2022 nově expanduje i Pedagogická fakulta ZČU. Magisterský program Učitelství pro 1. stupeň základní školy bylo doteď možné studovat jen prezenčně v Plzni. V kombinované formě bude nově dostupný zájemcům právě v Chebu.

Nejen Cheb, ale i Karlovy Vary budou moc přivítat studenty ZČU. V akreditačním řízení je nyní obor kinantropologie neboli věda o záměrně vykonávaném pohybu člověka. Její vyučování v lázeňském městě jako jsou Karlovy Vary je tedy na místě. Jak uvedl Petr Kulhánek, hejtman Karlovarského kraje pro iDnes.cz: „Pro nás je klíčové, že program byl takzvaně ušitý na míru potřebám lázeňství v našem kraji. Jeho absolventi najdou uplatnění jako pohyboví terapeuti ve wellness centrech a balneoprovozech. Stejné postavení by v tomto ohledu měl i další obor – aplikovaná fyzioterapie – která se bude ve městě taktéž vyučovat. Praxe si studenti splní v karlovarské nemocnici či v již zmíněných lázních.

Kraj dále plánuje sestavit studijní program, kde by se studenti zaměřili na průmyslové inženýrství a ekonomii. Bude spadat hned pod dvě plzeňské fakulty (ekonomickou a strojní) a bude vyučován v angličtině.

Zřizovatelé

Partneři