Domů > Aktuality > Soutěžní kvíz 2021 pro všechny internetové experty

Soutěžní kvíz 2021 pro všechny internetové experty

by eva

Staňte se internetovými experty. Ukažte své znalosti, jak se bezpečně pohybovat na internetu a zapojte se do Soutěžního kvízu 2021. Můžete tak vyhrát ceny od Microsoft CZ! Nejen! Karlovarský kraj věnuje vítězné základní škole a vítězné střední škole Poukázku na nákup vybavení (hardware i software), či pomůcek souvisejících se zajištěním či zvýšením bezpečnosti žáků při jejich práci ve škole v prostředí internetu ve výši 15 000 Kč. Tyto poukázky budou vítězným školám předány při slavnostním vyhlášení výsledků a předávání cen žákům a studentům letošního ročníku soutěžního on-line kvízu na Krajském úřadě Karlovarského kraje. 

Kde a jak soutěžit?     https://elearning.ecrime.cz/course/view.php?id=2

Čas soutěže?                od 20. září 2021 do 28. února 2022

Kdo může soutěžit?   každý žák nebo student základní, střední a vyšší odborné školy

Více o projektu Kraj pro bezpečný internet

Pro žáky a studenty jsou připraveny aktualizované e-learningové lekce a krátké videospoty, kde se dozví nejdůležitější informace z oblasti bezpečnosti na internetu. Na tyto vzdělávací materiály, které je možné využít ve výuce či k samostudiu navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení 20 otázek jsou soutěžící zařazeni do slosování o hodnotné ceny. Žáci a studenti si také mohou po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti.

Projekt Kraje pro bezpečný internet (KPBI) je realizován po záštitou Asociace krajů ČR. V rámci svých aktivit také úzce spolupracuje s Policií ČR. Kraj Vysočina je vedoucím krajem projektu. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty a videospoty pro rodiče, seniory a pro mládež.

Zřizovatelé

Partneři