Domů > Aktuality > Víceletá stipendia ke studiu v Japonsku

Víceletá stipendia ke studiu v Japonsku

by eva

Chtěli byste studovat v Japonsku? Země vycházejícího slunce? Máme pro vás tip. Ale pozor. Přihlášky musí být odeslané do 31. května 2021.

Ministerstvo školství, kultury, sportu, vědy a technologie Japonska (Monbukagakusho) nabízí studentům SŠ prestižní víceletá stipendia ke studiu v Japonsku od roku 2022.

Jedná se o 2 typy stipendií:

Stipendia k absolvování vysokoškolského studia

  • pro absolventy SŠ (typ „Undergraduate Students“)
  • celková délka studia je 4 až 6 let (plus povinná intenzivní jazyková příprava) v závislosti na oboru.
  • úspěšní kandidáti zahájí stipendijní pobyt v dubnu 2022. Výše stipendia činí minimálně 117 000 YEN měsíčně.

Stipendia k absolvování vyššího odborného studia

  • roční přípravné jazykové vzdělávání a dvouletý studijní program v oborech technologie, zdravotnictví, sociální služby, ekonomie, móda a domácí práce, kultura a všeobecné vzdělávání.
  • celková délka studia jsou 3 roky.
  • úspěšní kandidáti zahájí stipendijní pobyt v dubnu 2022.
  • výše stipendia činí minimálně 117 000 YEN měsíčně.

O podmínkách pro uchazeče se doporučujeme informovat na webových stránkách Velvyslanectví Japonska v ČR, kde naleznete i předběžné termíny dvoukolového výběrového řízení, a na stránkách japonské agentury JASSO (Japan Student Services Organization), kde naleznete dokumenty a informační materiály v AJ.

Zájemci o oba druhy stipendií podávají žádosti v termínu do 31. května 2021. Přihlášku s požadovanými přílohami je třeba doručit na adresu MŠMT ČR (Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Karmelitská 529/5, 118 12 Praha 1). Vybraní žadatelé budou japonským velvyslanectvím pozváni k písemnému testu. Souhrnné informace naleznete rovněž na webových stránkách DZS/AIA.

Organizátor: Akademická informační agentura (AIA)

www.dzs.cz

Zřizovatelé

Partneři