Domů > Aktuality > Za týden odstartuje víkendový ideathon – 5Gthon!

Za týden odstartuje víkendový ideathon – 5Gthon!

by eva

Vysokoškoláci a startupisti pozor! Za týden odstartuje první český virtuální ideathon. Přihlaste se do 15/02/2022 a vyhrajte 30 000 a další zajímavé ceny!

Zapojit se může kdokoliv, kdo sám nebo se se svým týmem dokáže během jednoho víkendu vymyslet chytré řešení pro jedno z daných témat z oblasti Smart Cities. Soutěžící budou mít za úkol vymyslet a v detailu zpracovat návrh, jak v několika konkrétních oblastech zlepšit život v českých městech pomocí nových technologií s využitím 5G sítě. Soutěž (ideathon) je určena inovativním jedincům, kteří dohromady vytvoří agilní týmy, které budou hledat zajímavá řešení na vybraná témata během víkendového ideatonu (18-20.2). Hlásit se mohou jak vysokoškoláci z různých oborů, tak startupoví nadšenci, ale i již zaběhlé týmy stabilních firem. Limit není žádný, cíl je jasný – najíst inovace, které dokáží zlepšit náš svět a hlavně naši zemi.

5Gthon je závěrečnou akcí projektu Podpora 5G sítí v oblasti Smart Cities, coby nesmělého průkopníka v rozvoji chytrých aplikací a budování digitální infrastruktury v ČR. Cílem ideathonu je najít chytrá řešení pro rozvoj a budoucnost českých měst s využitím aplikací připojených v 5G síti. A to takových řešení, aby mohli lidé o svých městech hovořit jako o Smart Cities.

5Gthon vyvrcholí 22. února závěrečnou konferencí, odbornými přednáškami a prezentací soutěžních návrhů s vyhlášením vítězů.

Akci pořádá ministerstvo pro místní rozvoj společně s ministerstvem průmyslu a obchodu v rámci společného projektu 5G pro 5 měst, plným názvem Podpora 5G sítí v oblasti Smart Cities. Spolupořadately jsou SIT Port, Hack Prague, CzechInvest, czechstartups.org. Akce je podporována také různými partnery.

Více informací o akci naleznete na www.5Gthon.cz.

Ideathon-5gpro5mest.

Zřizovatelé

Partneři