Zahájení lázeňské sezóny – Mariánské Lázně

pátek 13. května v 19:30

Kolonáda Maxima Gorkého
Mariánské Lázně

Zahájení lázeňské sezóny v Mariánských Lázních se tradičně uskuteční na počátku května, ale přípravy na akci již finišují. Letošní ročník proběhne v termínu 13. – 15. května. Návštěvníci se opět mohou těšit na pestrý program, ve kterém nebude chybět tradiční žehnání pramenům, hudba různých žánrů, řemeslný ani farmářský trh.

Oficiální část programu zahájí Koncert Západočeského symfonického orchestru, který se uskuteční v pátek 13.5. od 19.30 hodin ve Společenském domě Casino. Na programu bude „Rapsodie v modrém“ G. Gershwina v podání orchestru a Petry Janů. Předprodej vstupenek bude zajišťovat Městské infocentrum - Poštovní 160/7 (Hlavní pošta), ML. Vstupenky je možné koupit i prostřednictvím e vstupenek, sms vstupenek či „kůl tiketů“. Prodej bude zahájen 1. dubna v 9.00 hodin.

Oficiální část bude pokračovat v sobotu 14. května v 10.00 hodin Mší svatou v kostele Nanebevzetí Panny Marie, který stojí poblíž kolonády.

V rámci slavnostního aktu na kolonádě, který bude následovat po mši cca od 11 hodin, požehnají církevní hodnostáři mariánskolázeňským pramenům, přítomné přivítají a projevů se ujmou představitelé města Mariánské Lázně a církve. Prostor bude dán také významným hostům a jejich zdravicím. Průvodcem sobotního programu bude moderátor Alexandr Komarnický.

Doprovodný kulturní program je opravdu bohatý. Návštěvníci se mohou těšit na hudbu v podání kapel RoxetTe revival Band, Zavěšený kafe, tHE PEOPLE a mnoha dalších. Hlavním hostem programu bude POKÁČ. Návštěvníky jistě přiláká také řemeslný jarmark. Mariánskolázeňské zahájení samozřejmě proběhne za přítomnosti historických osobností v podání členů Divadla lidové tvorby

Nedělní program bude v režii Základní umělecké školy Fryderyka Chopina. Žáci této školy pod vedením pedagogů předvedou vše, co se během své docházky naučili. Zastoupeny budou všechny obory školy.

Překvapením letošního ročníku bude oživení, dnes již zapomenuté mariánskolázeňské tradice, kterou je oslava Dne matek. Půjde o průvod Dechového orchestru mladých, mažoretek, maminek dětí a všech, kteří se chtějí bavit. Vítán bude každý, kdo bude chtít společně s námi oslavit tento krásný svátek. Veselé oblečení, květiny, balonky, ozdobené kočárky, kola i koloběžky by neměly chybět.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zřizovatelé

Partneři