Domů > Aktuality > Naše děti ví, že příroda je křehká

Naše děti ví, že příroda je křehká

by eva

Máme další skvělou zprávu. V našem kraji máme ekologicky uvědomělou mladou generaci. Věděli jste, že téměř 9 z 10 dětí školou povinných v našem regionu ví, že do dřezu, umyvadla a WC se nemají splachovat zbytky jídla, olej, hygienické potřeby, chemikálie, barvy nebo léky, protože to může způsobovat ucpávání potrubí? A taky že naše děti ví, že voda je omezený zdroj a vodou se nemá plýtvat? Takže nenechávají zbytečně vytékat vodu z vodovodu – při čištění zubů používají kelímek, mezi namydlením a opláchnutím rukou v umyvadle nebo při sprchování zavírají kohoutek. A taky ví, že je dobré zachytávat dešťovku a zalévat s ní zahradu.

Sice nám teď pořád prší, ale pitná voda je omezený zdroj. Věděli jste, že běžný Čech v průměru spotřebuje kolem 90 litrů vody a že vodní stopa, tedy množství vody, které je zapotřebí k produkci zboží či služeb, je v naší zemi v průměru cca 4 500 litrů vody na osobu a den?

Do vzdělávacího projektu Recyklohraní jsou zapojeny snad všechny školy i školky v našem regionu. Díky vám, díky školám naše děti chápou důležitost ohleduplného přístupu k životnímu prostředí. Tak v tom pokračujme.

Chcete vědět více?  Na www.recyklohrani.cz najdete více informací o vodě, tipech na aktivity, o možnosti se zapojit.

Zřizovatelé

Partneři