Domů > Aktuality > Vyzkoušejte lesní koupání. Možností tu máme více než dost.

Vyzkoušejte lesní koupání. Možností tu máme více než dost.

by eva

Slyšeli jste o lesním koupáním? To je letošní novinka v Mariánských lázních. 

Japonská metoda Shinrin-yoku, neboli „lesní koupání“ pomáhá překonat následky pandemie a její dopad na naši psyché. Účelem procedury je regenerovat síly a odplavit stres a úzkost, navrátit energii a životní vitalitu, získat jasnost myšlení a sebevědomí. Nečekaný pozitivní účinek lesů na lidské zdraví objevili japonští vědci v 80. letech minulého století.  Doktor Li Qing, jeden ze zakladatelů této techniky, radí, jak správně terapii provádět: „Najděte si příjemné místo. Ujistěte se, že jste odložili telefon či fotoaparát. Kráčejte bezcílně a pomalu. Ať je vaše tělo vaším průvodcem. Vychutnávejte si zvuky, vůně, výhledy a nechte les prostoupit celým svým tělem.“ 

Podle japonských vědců takovéto lesní koupele posilují imunitní systém, účinně bojují proti nespavosti a normalizují krevní tlak. Kromě toho je velkou výhodou, že dýcháte čerstvý, čistý lesní vzduch prosycený aromatickými oleji a fytoncidy a zároveň prožijete mobilní detox. A to stojí za to!

Pokud se nechcete toulat sami, můžete se do krásného prostředí Slavkovského lesa vydat v rámci skupinového výletu s instruktorem nebo vyzkoušet dechovou terapii. 

Zřizovatelé

Partneři