Domů > Aktuality > Ukliďme Česko

Ukliďme Česko

by eva

Jaro je ve znamení úklidu. Další akce, která se týká čistého prostředí, ve kterém žijeme se koná ve Františkových Lázních ve dnech 30. 3. až 4. 4 . 2022.

A co je to za akci? Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Tento osvětový ekologický projekt, který pořádá spolek Ukliďme Česko, existuje v České republice od roku 2014. Rostoucí tendence počtu účastníků projektu zbrzdila v loňském roce epidemiologická situace, přesto se během loňského roku uklidilo v Čechách kolem 300 tun odpadu pocházejícího z nelegálních skládek a odpadu ve městech a v přírodě.

Ve Františkových Lázních se spojilo Město Františkovy Láznělékárny Bonate, společnost AVE, MKS, Destinační a informační agentura z. ú.

Pytle pro úklid si mohou zájemci vyzvednout zdarma v Turistickém infocentru Františkovy Lázně (Máchova 8) od 30. 3. 2022. Úklid bude probíhat individuálně a zapojit se může úplně každý.

Hlavním dnem letošních jarních úklidů je sobota 2. dubna 2022. Účastníci projektu mohou vyrazit individuálně do města, parku a bezprostředního okolí sbírat odpadky a ulevit tak životnímu prostředí zejména od všudypřítomných odhozených roušek a respirátorů. Ve Františkových Lázních budou kontejnery umístěny u Turistického infocentra, Multifunkčního hřiště (skatepark) a u Minizoo na Americe, a to od 30. 3. (13.00 h) do 5. 4. 2022 (20.00 h).

V Turistickém infocentru jsme pro „malé“ dobrovolníky připravili zábavný kvíz, který jim zpříjemní pobyt v přírodě a dozví se i tajemství lázeňské veverky.

Budeme rádi, pokud se podělíte o Vaše fotografie z úklidu. Nasdílejte fotky na instragram s #uklidmefrantovky2022. Na FB k hashtagu #uklidmefrantovky2022 přidejte prosím ještě označení @frantiskovylazneinfo.

Organizuje: Informační centrum Františkovy Lázně.

Zřizovatelé

Partneři