Eliška Stará

Ahoj Eliško, jaký obor studuješ?

Studuji čtyřletý maturitní obor Lesnictví.

Co tě vedlo k výběru právě tohoto oboru?

Od malička mám ráda přírodu, les a vždy jsem zde trávila hodně času.

Proč jsi si vybrala zrovna tuto školu?

Především se mi líbila lokalita, to že je škola umístěna v malém městečku, obklopena lesy a přírodou. A také velká nabídka volnočasových aktivit a to, že můžu mít během studia svého psa umístěného v kynologickém areálu školy.

Co tě na škole baví?

Je tady hodně mimoškolních aktivit, mezi kterými si skoro každý vybere to, co ho baví a zajímá. A ve škole mezi mé oblíbené předměty patří myslivost, ochrana lesního prostředí, hospodářská úprava lesů. A také to, že se mohu zapojit do spousty akcí, které škola pořádá pro veřejnost a do výukových programů lesní pedagogiky.

Překvapilo tě něco v pozitivním slova smyslu během studia? 

Asi se nedá říct co přesně mě překvapilo, ale velice se mi líbí, že jsou tady všichni velice přátelští, je to taková dá se říct rodinná škola, jezdíme na různé akce a ukazujeme lidem, jak může být práce lesníka zajímavá a užitečná.

Kam tě studium posouvá?

Myslím si, že jsem zde na škole měla hodně příležitostí se něco naučit, někam se podívat. Jak s trubačským souborem „Žluťásek“, tak s lesní pedagogikou anebo jen jako žák na odborné exkurzi. Už nyní jsme si jistá, že mé budoucí povolání bude v lese. Po ukončení studia na Střední lesnické škole Žlutice, bych chtěla pokračovat ve studiu na vysoké škole.

Už jsi nějak využila poznatky ze školy v životě? 

Pokaždé když jsem se naučila ve škole něco nového, tak jsem přijela domů celá nadšená a musela jsem to učit rodiče, které jsem poté ze získaných vědomostí zkoušela. Myslím, že z toho byli hodně nadšení. Jinak jsem občas poradila sousedům s dotazy na pěstování různých dřevin na zahradě a péčí o ně. A samozřejmě v rámci odborných akcí pořádaných školou jsem vysvětlovala princip lesního ekosystému a činnosti, které vykonává lesník.

Víš, co bys ráda po škole dělala?

Po maturitě bych se chtěla dostat na vysokou školu (Česká zemědělská univerzita v Praze, Fakulta lesnická a dřevařská), kde se rozhoduji mezi dvěma obory (Provoz a řízení myslivosti a Arboristika). Pokud bych uspěla líbilo by se mi v rámci lesní pedagogiky, také pracovat s dětmi a veřejností, předávat jim informace o lese a o přírodě.

Máš nějaké doporučení pro budoucí studenty, která se týká třeba výběru školy nebo studia samotného? Doporučila bys tvoji školu?

Jako první bych řekla to, aby rodiče nerozhodovali za své děti, protože i kdyby časem poznali že se rozhodli špatně mohou to v dnešní době kdykoliv změnit. Hlavní je, aby dělali to, co je baví a našli si co nejlepší kolektiv, protože to je základ úspěšného studia. Lesnickou školu ve Žluticích bych doporučila lidem, kteří mají rádi přírodu, chtějí se o ní dozvědět více a také všem kteří se chtějí naučit spoustu nových věcí a najít si pár nových přátel.

Web: http://www.slszlutice.cz/

Příběhy dalších studentů

Ahoj, studuji obor aranžér. Proč jsem se tak rozhodla? Můžu stále kreativně tvořit a to mne baví.

Zuzana Plánková

Zřizovatelé

Partneři