Tomáš Štěrba

Ahoj Tomáši, jaký obor studuješ?

Maturitní obor Lesnictví

Co tě vedlo k výběru právě tohoto oboru?

Láska k přírodě a myslivosti. Mám rád kynologii, které se již několik let věnuji. Nenávist k počítačům a výpočetní technice.

Proč jsi si vybral zrovna tuto školu?

Doporučení od kamarádů, kteří již školu vystudovali.

Co tě na škole baví?

Především praktická výuka, škola má své polesí a honitbu, kde se můžeme dále vzdělávat a věnovat se myslivosti. Také volnočasové aktivity, kterých škola nabízí velké množství jako je lovecká kynologie, vábení, troubení, střelectví a řada dalších.

Překvapilo tě něco v pozitivním slova smyslu během studia? 

Ano překvapilo. A to pozitivní přístup pedagogů ke všem žákům školy a jejich pomoc.

Kam tě studium posouvá?

Posouvá mne především v odbornosti. V rámci studia se potkávám s novými lidmi, dostávám se do nového prostředí. Při exkurzích a studiu, jsem navštívil spoustu zajímavých míst a poznal různé lesnické a dřevařské organizace, seznámil jsme se s novými, moderními technologiemi a přístroji.

Už jsi nějak využil poznatky ze školy v životě? 

Ano využil, v rámci odborné praxe u zaměstnavatele a v rámci mých letních brigád.

Víš, co bys rád po škole dělal?

Mám zájem dále pokračovat ve studiu na vysoké škole a poté rozhodně nastoupit do lesnické organizace a věnovat se péči o les a hospodaření v lese.

Máš nějaké doporučení pro budoucí studenty, která se týká třeba výběru školy nebo studia samotného? Doporučil bys tvoji školu?

Pokud máte rádi přírodu a máte k ní vztah, rozhodně si vyberte Střední lesnickou školu Žlutice. Naleznete tu odbornost, seznámíte se s nejmodernější technologií. Poznáte a navštívíte nová místa v České republice, ale i v zahraničí. Naučíte se tradicím, ale především zde naleznete spoustu nových přátel, zažijete dobrodružství a legraci. A také zde najdete porozumění a pomocnou ruku.

Web: http://www.slszlutice.cz/

Příběhy dalších studentů

Ahoj, studuji obor aranžér. Proč jsem se tak rozhodla? Můžu stále kreativně tvořit a to mne baví.

Zuzana Plánková

Zřizovatelé

Partneři