Denato Swim

Jan Karlíček – inovátor, majitel

Jan Karlíček – Denato Swim

Denato Swim - Jan Karlíček

O svůj podnikatelský příběh, jehož začátek je spojen s těžkou dopravní nehodou, se s námi podělil Jan Karlíček. Denato Swim se zabývá výrobou plaveckých, terapeutických a záchranných vaků.

Kdy jste začal podnikat? Kolik Vám bylo let?

S podnikáním jsem začal v roce 2019, kdy mi bylo 37 let, ale na celkovém projektu jsem pracoval už minimálně dva roky před zahájením mé podnikatelské činnosti.

Co Vás k podnikání vedlo? Co byl ten impulz?

Zkrátka osud :o) Po vážné nehodě na motocyklu, po které jsem měl spoustu rehabilitací a učil se znovu chodit, jsem si chtěl zkrátka jen pomoci s rychlejší rekonvalescencí a s plaváním, které mi bohužel už od té doby dělalo problémy kvůli přicházejícím křečím.

Proč podnikáte právě v Karlovarském kraji?

Je to kraj, ve kterém žiji, tak mi přijde přirozené v něm i podnikat.

Máte srovnání podnikání v Karlovarském kraji a v jiném městě/státě? Pokud ano, mohl byste popsat rozdíly?

Podnikání v mém oboru a v mé specifikaci je v České republice více náročné než v ostatních zemích, protože český člověk bohužel moc nelpí nad svým bezpečím. A také je pro něj důležitější finanční stránka než jeho zdraví. Takže je to v České republice trochu boj😉

Jaké byly Vaše podnikatelské začátky?

Dá se říci, že jsem stále na začátku. A bojuji každým dnem.

Je něco, co byste po těchto zkušenostech udělal jinak?

Asi nic, co má být, to je a bude.

Pomáhá vám ve vašem podnikání nějaké motto/heslo/citát, kterým se řídíte, který vás žene kupředu?

Nic se neděje jen tak a vše má svůj smysl a cíl. A ještě moje firemní motto:  Don´t worry, keep swimming.

Co Vám podnikání dalo?

Seberealizaci, učit se novým věcem, nebát se, stát si za svým a jít si za svým snem.

Co považujete za rozhodující/zlomový okamžik? Jaký byl Váš největší dosavadní úspěch?

Zlomový okamžik byl, když se mi začali ozývat lidé, kterým se můj projekt moc líbil a tím mi začali dávat pozitivní energii a další vítr do plachet.

A úspěch, to je každý prodaný vak, protože jsem rád, že si lidé začínají uvědomovat problematiku tonutí a její prevenci. A také spolupráce s organizacemi jako je "U vody bez nehody - Bezpečné dětství", nebo třeba "Záchranný kruh" a Policie České republiky.

Máte nějaké podnikatelské sny? Jaké?

Samozřejmě, být samostatný a plně se věnovat jen svému projektu, prevenci a podnikání.

Máte nějaké doporučení pro lidi, kteří zvažují, že začnou podnikat?

Nebát se, pokud mi to nespolkne kalhoty, tak jít do toho. Protože co nevyzkoušíš, to neuvidíš!😉

V jakém oboru podnikáte?

Výroba a prodej záchranných, terapeutických a plaveckých vaků a s tím spjatá prevence.

Podnikáte v oboru, ve kterém jste získal vzdělání, nebo Vás podnikání zavedlo úplně do jiného oboru?

Tak na tohle asi škola není, takže můj obor byl úplně jinde. Mám Hotelovou školu v Mariánských Lázních a 25 let praxe v oboru.

Zdá se Vám, že podmínky pro rozjetí podnikání jsou nyní jednodušší? Pokud ano, proč si to myslíte?

Myslím si, že spíše naopak. Teď je kvůli pandemii a probíhající ekonomické krizi vše složitější na financování a je velká nejistota.

V čem se odlišujete od konkurence? V čem jste jiní, než ostatní?

Rodiče mě naučili dělat věci pořádně a sám mám rád kvalitní a funkční věci. Takže se snažím vše dělat tak, aby vše vydrželo co nejdéle, dělalo radost a pomáhalo mnoho let. A také používám kvalitní materiály a komponenty, které jsou sice dražší, ale jak se říká "Nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci!".

Když nad tím tak přemýšlím, tak jsem vlastně pedant a od toho se vše odvíjí 😁.

V čem považujete svoji firmu za inovativní?

Na základě vlastních rehabilitačních potřeb po vážné nehodě, jsem vymyslel plaveckou pomůcku, která na českém trhu zatím chyběla. Na terapiích jsem zjistil, že voda pomáhá k lepší rehabilitaci a prospívá pohybovému ústrojí. Vyvinul jsem proto speciální vak, který dobře držel mé tělo při plavání. Mohl jsem si ho nafouknout dle potřeby, využít vhodného vztlaku pro správné držení těla ve vodě, a tím ke zdravému vývoji mého pohybového aparátu.

Ve zkratce vak DENATO SWIM je praktická, plavecká, záchranná a terapeutická pomůcka, s patentovaným tvarem pro větší pohodlí, bezpečí a jistotu ve vodě. V terapiích a při cvičení, kde lze vak odepnout, slouží jako pomůcka pro zlepšení koordinace, přispívá k větší náročnosti cviků, používá se jako opora a nadlehčovací pomůcka. Pro svou skladnost je vždy po ruce, stačí ho jen vzít a jít do vody.

Poté, co se můj zdravotní stav zlepšil, i když trvalé následky zůstaly, jsem vyvinul DENATO SWIM AUTOMATIC, který je diskrétnější a pohodlnější. A díky svému patentovanému tvaru je vhodný i pro záchranáře a lepší sebezáchranu.

Záleží mi na prevenci, bezpečí u vody, chci, aby se lidé zbytečně netopili - převážně děti. Proto mi vše dává smysl, nutí mě jít dál a dělat vše tak, jak by to správně mělo být. Což většinou u jiných firem nebývá, protože se snaží prodat jen svůj produkt.

www.denato-swim.com

@DenatoSwim

Další podnikatelské příběhy

Zřizovatelé

Partneři