The Label

Ugrenovich Anastasia - oděvní designérka

The Label - Anastasia Ugrenovich

The Label - Anastasia Ugrenovich

O svůj podnikatelský příběh, který nás provede cestou z dalekého Ruska přes Itálii do našeho kraje a vzniku značky - The Label - se podělila Anastasia Ugrenovich. Její motto zní: „S navrhováním na celý život!“.

Kdy jste začala podnikat? Kolik Vám bylo let?

Moje první zkušenost jako designérka bylo ještě ve škole - chodila jsem do firmy, brala si od ní projekty a kreslila v designovém programu 3D Max. Faktem je, že v té době vědělo jen velmi málo lidí, jak pracovat v tomto druhu programů. Můj táta to uměl a učil mě.  Byl hlavním inženýrem v továrně.  Takže ve 14 letech jsem dostala svou první výplatu.

Co Vás k podnikání vedlo? Co byl ten impulz?

Od dětství jsem velmi dobře kreslila, a tak jsem nastoupila na uměleckou školu a také jsem si začala přivydělávat - vše se zvrtlo směrem k designu. V době, kdy jsem dokončila školu, se již otevírala první konstrukční oddělení. Protože jsem se o tvorbu zajímala od dětství - vše vedlo k přijetí a k studiu designu. A také si stále nedokážu představit svůj život bez své tvorby!

Jaké byly Vaše podnikatelské začátky?

Po prvním roce na škole mi otec pomohl získat práci v projekční firmě. Zpočátku jsem měla velmi malý plat. V polovině svých studentských let jsem měla již poměrně dost zkušeností s designem a začala jsem na sobě pracovat. Na konci studia jsem už měla vlastní společnost a samozřejmě spoustu chyb :-)))

Proč jste začala v Karlovarském kraji?

V roce 2010 jsme se přestěhovali do ČR z Ruska.  V Karlových Varech jsem měla spoustu času se adaptovat, protože se nám narodily dvě děti. Nastudovala jsem spoustu informací, prošla nostrifikací ruského diplomu.

Je něco, co byste po těchto zkušenostech udělala jinak?

Samozřejmě bylo mnoho chyb, ale tohle je zkušenost, bez které nevyrosteš!

Co Vám podnikání dalo?

Kreativita, tvorba a nezávislost na manželovi!

Co považujete za rozhodující/zlomový okamžik? Jaký byl Váš největší dosavadní úspěch?

Zlomovým okamžikem byl samozřejmě přesun do ČR.  Za svůj největší úspěch považuji vítězství v designérské soutěži v Pise v roce 2017. Za vítězství jsem vyhrála studium v Itálii, což také dalo podnět k růstu.

Máte nějaké doporučení pro lidi, kteří zvažují, že začnou podnikat?

Lidem, kteří začínají podnikat, mohu poradit – nikdy nepřestávejte!  Každá chyba je krok vpřed. Zastavit podnikání je prudký krok zpět!

V jakém oboru podnikáte?

Pracuji jako Oděvní designér (Atelier v obchodním centru Atrium plus, vlastní oděvní značka www.theLabel.cz). 

Podnikáte v oboru, ve kterém jste získali vzdělání, nebo Vás podnikání zavedlo úplně do jiného oboru?

Celý život od dětství, se zajímám o design, studovala jsem ho a nyní se mu věnuji.

V čem je Vaše výhoda v podnikání?

Za svou největší výhodu považuji vysokoškolské vzdělání.

V čem se odlišujete od konkurence? V čem jste jiná, než ostatní?

Snažím se řídit své podnikání neustálým přizpůsobováním se trhu.  Například během první karantény jsem si koupila pletací stroj.  Nyní ve čtvrté karanténě připravuji mistrovské kurzy pletení čelenek, šátků, svetrů, od úplných začátečníků až po pro profesionály - mimochodem na našem webu www.theLabel.cz bude možné zakoupit jak minikurzy, tak materiály. Mimochodem naší webovou stránku jsme vytvořili díky inovativním voucherům Karlovarského kraje!

Pomáháte či podporujete neziskové projekty, dobrovolnictví, sportovní kluby, sociální projekty apod.?

Momentálně se věnuji hodně charitativní činnosti - nedávno jsem poslala více než 4 kg příze do charitativního fondu, daruji hodně oblečení, na výstavách učím děti například plést.  Nechci o tom moc mluvit – hlavní je udělat!

www.thelabel.cz

Další podnikatelské příběhy

Zřizovatelé

Partneři