Flex Digital Agency

Elčin Huseynli - majitel, webdesigner, kreativec

Elchin Huseynli - Flex Design Agency

Elchin Huseynli - Flex Design Agency

O svůj podnikatelský příběh, který na cestě za svým snem znamenal opustit korporát, se s námi podělil Elčin Huseynli.

Kdy jste začal podnikat? Kolik Vám bylo let?

Před deseti lety jsem se přestěhoval do České republiky a založil zde firmu, která se zabývala pronájmem nemovitostí. Než o seriózní business se ovšem jednalo spíše o přivýdělek a já i nadále pokračoval ve svém stálém zaměstnání jako web designer. Až v lednu 2020 jsem založil Flex Digital Agency a začal skutečně podnikat.

Co Vás k podnikání vedlo? Co byl ten impulz?

Být zaměstnancem korporátní firmy znamená pohybovat se mezi určitými mantinely. Ať už to jsou kompetence, přístup k zaměstnancům nebo firemní pravidla. Já měl ale chuť prosazovat své hodnoty a priority, předávat zákazníkům cenné poznatky a ke každému klientovi přistupovat individuálně. Chtěl jsem zkrátka lidem v našem Karlovarském kraji nabídnout inovativní přístup a opravdu hodnotný produkt. A právě na těchto principech je založena Flex Digital Agency.

Jaké byly Vaše podnikatelské začátky?

Flex Digital Agency jsem založil těsně před vypuknutím pandemie COVID-19. Vzniklá situace byla složitá pro celou řadu podnikatelů, mi ovšem naopak s rozjezdem firmy pomohla. Podle studie společnosti DELL 80 % podniků po celém světě kvůli pandemii a souvisejícím opatřením urychlilo svou digitální transformaci. Značná část obchodního světa se tak přesunula do online prostředí, firmy investovaly do kvalitnějších webů a e-shopů, které do té doby řešily jen okrajově. A nám se tak otevřela vstupní brána k úspěšnému businessu. Musím tedy uznat, že už v začátcích při mně stála štěstěna a já byl ve správný čas na správném místě.

Co Vám podnikání dalo?

Podnikání mi poskytlo příležitost dělat to, co mě baví. Dělat svou práci takovým způsobem, abych za sebou viděl spokojené klienty a měl z každého uskutečněného projektu radost. Rád se učím novým věcem, sleduji aktuální světové trendy a zdokonaluji své dovednosti. V našem oboru je to naprostou nutností a já tak můžu konečně své nabyté vědomosti při práci plnohodnotně uplatnit. A to se mi líbí. Nechci stát na jednom místě.

Co považujete za rozhodující/zlomový okamžik? Jaký byl Váš největší dosavadní úspěch?

Ačkoliv je pro mě Česká republika a zejména Karlovarský kraj skutečným domovem, jen stěží bych zapřel, že jsem cizinec. Za svůj osobní úspěch tedy považuji zejména skutečnost, že mi čeští i zahraniční klienti důvěřují a vidí ve mně profesionála. A to pro mě opravdu hodně znamená. Naši známí a přátelé často při start-upu tvoří silnou zákaznickou základnu. V zemi, kde ovšem téměř nikoho kromě rodiny neznáte, jsou začátky mnohem těžší. Proto jsem rád, že se mi i přes to povedlo prorazit a získat si uznání.

Za největší úspěch Flex Digital Agency považuji určitě možnost spolupráce s velkými společnostmi Karlovarského kraje. A samozřejmě také vstup na mezinárodní trh. Právě pracujeme na velké zakázce pro americkou firmu. Jedná se o velice zajímavý a neobvyklý projekt, který vám rádi brzy představíme.

Máte nějaké podnikatelské sny? Jaké?

Asi jako pro většinu podnikatelů, je i pro mne nejkrásnějším snem vybudovat úspěšnou společnost. Pokud bych měl prozradit sen maličko osobnější, který bych rád v blízké budoucnosti zrealizoval, pak se jedná o bezplatnou vzdělávací platformu pro mladé lidi, kteří začínají svou cestu v našem oboru. Již nyní poskytuji bezplatné konzultace začínajícím web developerům a funguji jako mentor v několika projektech. Stejně jako jsem dostal pro uplatnění prostor já, chci ho poskytnout i dalším. Tak, aby v našem regionu mohli začínající kreativci proměnit svůj talent v úspěšný business.

Máte nějaké doporučení pro lidi, kteří zvažují, že začnou podnikat?

Dělejte to, co vás skutečně baví. Nutit se do práce, která vás nenaplňuje, nemá žádný význam. Nadšení pro práci je tou největší konkurenční výhodou a věřte tomu, že to všichni klienti ocení.

V jakém oboru podnikáte?

Specializujeme se zejména na tvorbu webů pro malé a střední podniky. Od grafického návrhu, přes implementaci až k samotnému dodání firemního webu se spoustou moderních funkcí. Samozřejmě se systémem pro správu obsahu. Tvoříme ovšem také menší i velké e-shopy nebo komplexní webové aplikace na míru. Dále se zabýváme grafickým a motion designem, tvorbou kompletního obsahu i on-line marketingem. Hlavním zaměřením Flex Digital Agency ovšem pořád ještě zůstává tvorba profesionálních webových stránek.

Podnikáte v oboru, ve kterém jste získal vzdělání, nebo Vás podnikání zavedlo úplně do jiného oboru?

Nemohu říct, že bych se věnoval přímo vystudovanému oboru, ale až tak daleko od něj jsem neskončil. Vystudoval jsem bakalářský obor Automatizace firemních procesů a řadu nabytých vědomostí tak nyní mohu uplatnit v praxi a zefektivnit tak nejen svou práci. Ačkoliv mě studovaný obor velmi zajímal, bohužel mi nedával dostatečnou možnost seberealizace. Patřím totiž mezi skutečné kreativce tělem i duší. Kromě toho, že se zajímám o grafiku, jsem také profesionální muzikant. Podnikání mi tedy přineslo to, co jsem v životě potřeboval. Spojit své kreativní já se znalostmi nabytými na univerzitě.

Zdá se Vám, že podmínky pro rozjetí podnikání jsou nyní jednodušší? Pokud ano, proč si to myslíte?

Uspět v našem oboru je v současné době velice náročné. Jen málokterý podnikatel či společnost se obejde bez webových stránek a souvisejících služeb. A stejně jako v jiných oborech, s poptávkou roste i nabídka. Konkurence je tedy na každém rohu. Právě proto si zakládáme na naprosto individuálním přístupu a nadstandardním pojetí každého projektu.

Ani náš start by ovšem nebyl tak jednoduchý, bez již zmíněné dávky štěstí a také úžasné podpory ze strany Karlovarského kraje. Jsem velice rád, že jsem si pro svůj život zvolil kraj, který aktivně podporuje kreativní obory a díky tomu se svižně rozvíjí. Zaujal mě zejména program „kreativní vouchery“, který dokonale propojuje firmy s kreativci a pomáhá nejen jim, ale také společnostem, které nemají dostatečné finance na tvorbu webových stránek nebo souvisejících náležitostí.

Kreativní obory budou podpořeny i v rámci Operačního programu Spravedlivá transformace. Rada Karlovarského kraje schválila strategický projekt Krajská kulturní a kreativní kancelář – 4K, která přispěje k rozvoji kreativních odvětví a poskytne zázemí pro nově vznikající kreativní projekty.

Takže za mě je jednoznačně jasné, že rozvoj podnikání v našem oboru právě v našem kraji dává smysl. A za to jsem neskutečně vděčný.

V čem se odlišujete od konkurence? V čem jste jiní, než ostatní?

Samotný název naší společnosti je odvozen od slova flexibilita. Flex Digital Agency je tedy mladou pružnou společností, která se dokonale přizpůsobuje potřebám a možnostem klientů. Na rozdíl od konkurence se dokážeme pro práci nadchnout a vytvořit plnohodnotný web v řádu několika dní, jsme k dispozici ve dne i v noci. Schůzku s námi si můžete domluvit nejen během běžných pracovních hodin, ale klidně i večer po práci, o víkendu nebo během svátků.

Vždy pracujeme naprosto transparentně. Zákazníkům ihned zviditelníme pracovní verzi webu, na které společně pracujeme a doplňujeme ji dle aktuálních požadavků i nadstandardních přání.  Finální verze projektu tedy nebude naše, ale zákazníkova vize.

A flexibilní jsme i my, tedy tvůrci webu či obsahu. Neustále se vzděláváme, hledáme nové technologie a individuální řešení každého projektu. Myslíme jinak a jednáme odvážně. A stejně tak máme rádi zákazníky, kteří nehledají stereotypní řešení a chtějí se vydat svým vlastním směrem. Právě takovým pomáháme proměnit sny ve skutečnost a podporujeme každý odvážný krok do neznáma.

Zakládáme si samozřejmě na důkladné a precizně odvedené práci. U projektů nikdy nevyužíváme jednoduché dostupné šablony a tvorbu návrhů řešíme na základě dodaných specifikací. Každý projekt je pro nás individuální, jedinečný a stejně tak musí vypadat i jeho realizace.

V čem považujete svoji firmu za inovativní?

Pokud pominu náš flexibilní přístup, který jsem výše rozvedl, zakládáme si na neustálém vzdělávání a posunu. Nechceme zůstat stát na místě a k tvorbě i za několik let využívat stále stejné systémy. Dnešní technická doba se mění a utváří velice rychle a my děláme vše pro to, abychom udrželi tempo. Vzděláváme se, používáme nejnovější technologie a do všech projektů se snažíme efektivně začlenit ty nejlepší poznatky.

Pomáháte či podporujete neziskové projekty, dobrovolnictví, sportovní kluby, sociální projekty apod.?

Stejně, jako se nám dostává zejména v rámci Karlovarského regionu velké podpory, snažíme se i my šířit tuto pomoc dále. Právě proto jsem se stal bez nároku na odměnu mentorem několika projektů a snažím se podporovat a vézt mladé web designéry či obdobné kreativce. Jako samozřejmost beru, že naše společnost poskytuje finanční podporu vybraným neziskovým projektům a podporuje zajímavé start-upy. Zdarma tvoříme také webové stránky a prezentace organizacím, které se snaží změnit náš region k lepšímu a podporují jeho rozvoj. Pokud mezi ně patříte i vy, nebo máte v hlavě zajímavý projekt, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám poskytneme nejen profesionální názor, ale především zajímavé FLEXibilní řešení.

www.flexagency.cz

Další podnikatelské příběhy

Zřizovatelé

Partneři